Szafy wnękowe są doskonałym rozwiązaniem do przechowywania rzeczy, które cieszy się coraz większą popularnością. Czy zastanawiałeś się jednak, w jaki sposób zaprojektować jej wnętrze, tak, aby była jak najbardziej funkcjonalna i pomieściła wszystkie Tworze rzeczy? Jeszcze do niedawna szafy były wielkimi skrzyniami z miejsce na wieszaki, a resztę układało się jedno na drugim, ale można lepiej.

Jak dobrze zaplanować wnętrze szafy wnękowej?

Warto przede wszystkim zastanowić się, co będziemy w niej przechowywać. Oczywiście przyda się nieco większej przestrzeni z możliwością powieszenia kurtek, jednak pozostała część szafy na wymiar powinna być odpowiednio zaplanowana. Podstawą wydaje się podzielenie na półki, jednak i one nie zawsze sprawdzają się do przechowywania wszystkich rzeczy. We wnętrzu szafy mogą pojawić się również szuflady, w których ułożymy mniejsze rzeczy. Możemy wykorzystać specjalne wieszaki lub półki na buty, czy kosze na bieliznę. Dodatkowo wielu producentów oferuje specjalne szuflady, które można zamontować w takich szafach, z przeznaczeniem na biżuterię lub np. krawaty.

Wnętrze szafy musi być dopasowane na naszych potrzeb, możemy potrzebować większej przestrzeni, jeśli chcemy tam chować odkurzacz czy deskę do prasowania. Jednak w przypadku pozostałych rzeczy najczęściej sprawdza się dokładne podzielenie przestrzeni na mniejsze segmenty, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej jest o zachowanie porządku.

Zaprojektuj idealną szafę dla siebie

Dobrze jest przyjść do firmy produkującej szafy z gotowym pomysłem. Warto wstępnie rozplanować, jakie elementy powinny znaleźć się w szafie. Należy uwzględnić odpowiednią liczbę półek, drążków, dodatkowych szuflad lub koszy. Dzięki odpowiedniej organizacji wewnętrznej przestrzeni mebla będzie można bez najmniejszego problemu znaleźć potrzebny w danej chwili przedmiot czy ubranie.